طرح احداث واحد پرورش کروکودیل با ظرفیت 300 سر

دسته بندي : طرح توجیهی و کارآفرینی » دام و طیور
گزارش توجیه محیط زیستی طرح احداث واحد پرورش کروکودیل با ظرفیت  300 سر

 • تولیدات طرح: تمساح
 • مساحت: 3.3 هکتار
 • ظرفیت اسمی پرورش: پرورش کروکودیل به ظرفیت 300 سر
 • سال اجرا : 1396
 • میزان اشتغالزایی: 4 نفر دائم و 1 نفر پاره وقت
 • هدف از سرمایه گذاری: تولید و ایجاد طرح های زود بازده،رونق اقتصادی،اشتغال زایی و درآمدزایی
 • بازار هدف: سطح منطقه ای، استانی، کشوری
 • محل استقرار: جاده اروندکنار چوئبده، سمت چپ

بخشی از متن:
مقدمه :
کروکودیل موجودی شگفت انگیز و باقیمانده از عصر دایناسورهاست. سنگواره های کشف شده نشان میدهد این موجودات بیش از 65 میلیون سال است که روی کره زمین زندگی میکنند. ویژگی های منحصربه فرد آنها نظیر پوست با دوام و زیبای آنها و خواص پزشکی گوشت آنها باعث شده تجارتی برای این حیوان در جهان شکل بگیرد که گردش مالی سالانه آن بالغ بر 350 میلیون دلار است .
پرورش کروکودیل در ایران نیز از سال 87 آغاز شد تا در این کسب و کار نوپا ارزش هر بچه کروکودیل بالغ بر یک میلیون تومان باشد. پرورش تمساح، این روزها توجه عده ای از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است.
به البته نظر می رسد این کار، علاوه بر سرمایه گذرای به کسب دانش و آموزش مهارت رفتار با کروکودیل را نیاز دارد.پرورش تمساح، به عنوان یکی از راه های کسب درآمد این روزها، توجه عده ای از کارآفرینان ایرانی به خود جلب کرده است.
درواقع دوام، زیبایی و تقاضای روزافزون جهانی برای پوست کروکودیل، گوشت سفید بدون کلسترول )گوشت عاری از جنون گاوی و آنفلوآنزای پرندگان( است که پرورش کروکودیل را همواره دارای اهمیت نموده است.
در این طرح با درنظر گرفتن شرایط مساعد زیستی موجود برای کروکودیلها، نگهداری از کروکودیل در محیط مشابه طبیعی (سیستم مدار باز) می باشد.
مزیتهای اجرای طرح:
بهره برداری از این طرح به طور مستقیم حداقل برای دو نفر نیروی کار ساده و دو نفر کارشناسی ایجاد اشتغال می نماید. این آمار غیر از نیروی کارشناسی طرح و بدون در نظر گرفتن اشتغالزایی غیرمستقیم است. ارزآوری و افزایش تنوع صادراتی کشور نیز از نقاط بارز این طرح بشمار می رود.
آموزش:
قبل از شروع بهره برداری پرسنل در مزرعه پرورش کروکودیل تحت آموزش های لازم درخصوص نگهداری و رسیدگی به حیوانات، ایمنی و آموزش تخصصی قرار می گیرند.
موقعیت:
بدلیل نیاز این جانور به رطوبت بالا، همچنین تغذیه عمده جانور با دورریز ماهیها که سبب کاهش هزینه تهیه غذای جانور می شود منطقه اروند برای این منظور انتخاب شده است.
ظرفیت:
طبق برنامه ریزی صورت گرفته ظرفیت نگهداری این طرح 300 سر کروکودیل جوان می باشد که طی سه سال هر سال با خریداری 100 سر کروکودیل تکمیل می شود. بعد از سال سوم هر سال 100 سر تمساح کشتار و محصولات آن به بازار عرضه می شود.
ویژگی های زیستی کروکودیل تمساح یا کروکودیل جانوری خزنده و دوزیست است که غذای آن، اغلب مهره داران دیگری مانند انواع ماهی ها، خزنده ها و پستانداران و گاهی هم بی مهرگانی مانند صدف ها و سخت پوستان هستند.
بنابراین کسانی که در نظر دارند برای سرمایه گذاری در زمینه پرورش تمساح اقدام کنند باید برای تغذیه این حیوان به فکر فراهم کردن این مواد غذایی باشند
و...
دسته بندی: طرح توجیهی و کارآفرینی » دام و طیور

تعداد مشاهده: 551 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.pdf

فرمت فایل اصلی: pdf

تعداد صفحات: 20

حجم فایل:906 کیلوبایت

 قیمت: 6,500 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
 • محتوای فایل دانلودی:
  طرح احداث واحد پرورش کروکودیل